Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača.

Poľovnícke združenie Novoť

Oficiálna stránka združenia

Jún mesiac ochrany

Jún mesiac ochrany

publikované 2022-12-27 18:30:48

Mesiac poľovníctva a ochrany prírody – aj takýto prívlastok má mesiac jún.Jeho úlohou je vytvárať kladný vzťah k prírode nielen u dospelých občanov,ale aj u mládeže.

Obyčajne práve v júni sa často konajú školské výlety do prírody,kde máme príležitosť žiakom a študentom porozprávať o poľovníctve,jeho význame a cieľoch.


Vo voľnej prírode v tomto období vrcholí zrod nového života.Zvieratá sú oveľa citlivejšie na prítomnosť človeka ako v ostatných mesiacoch roka.Mali by sme sa snažiť,aby zver mala pokoj pri hniezdení, rodení.Jún svojim pekným počasím láka ľudí do prírody,škoda len,že sa v nej všetci nesprávajú šetrne a ohľaduplne.

Nemali by sme sa pohybovať v okolí lesov a polí s voľne pustenými štvornohými miláčikmi,vyrušovať zver hlučným správním,znečisťovať životné prostredie odpadkami a vyrušovať zver terénnými štvorkolkami a motorkami.Je potrebné sa zamyslieť,že aj človek je súčasťou prírody.

Príroda sa dokáže odvďačiť tým,že nám poskytne oázu pokoja,ktorý v tomto zmodernizovanom a uponáhľanom svete všetci potrebujeme.Našou úlohou by malo byť zachovanie našej prírody pre budúce generácie tak,aby sa naši potomkovia nemuseli za nás hanbiť.

 

Jozef Šimjak

Vyberáme pre vás

Jeleň - parochniar

Jeleň - parochniar

publikované 2022-12-27 18:39:23

Dňa 29.10.2011 ulovil poľ.hospodár raritného jeleňa-parochniara. Jeho vek sa odhaduje na 7 rokov. Tento jeleň nemal vôbec varlatá, a preto ani parožie nezhadzoval. Je to zaujímavá trofej, nakoľko ani starí poľovníci si nepamätajú, žeby takéto parožie niekedy videli.

celý článok
Okresná súťaž KMPP 2011

Okresná súťaž KMPP 2011

publikované 2022-12-27 18:34:24

Dňa 11.6.2011 Poľovnícke združenie Novoť v spolupráci s Obvodnou poľovníckou komorou v Námestove usporiadalo okresnú súťaž krúžku mladých priateľov poľovníctva za okres Námestovo.  Vydarilo sa počasie, bola hojná účasť. Vyhralo družstvo z Novoti pod vedením p. Antona Godiša. Takisto aj v ...

celý článok