Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača.

Poľovnícke združenie Novoť

Oficiálna stránka združenia

Poľovníci už majú svoj revír

Poľovníci už majú svoj revír

publikované 2008-12-30 16:36:25

Vážení priaznivci webových stránok. Dovoľte, aby som v mene Poľovníckeho združenia Novoť najprv poďakoval administrátorovi webových stránok za to, že sa môžeme aj my poľovníci, prihovárať k Vám s našimi príspevkami a našou činnosťou v poľovníckom združení Novoť počas celého roka.

Od roku 2004 sme sa 4 roky domáhali svojho zákonného práva, ktorým je zmena hraníc poľ. revíru a výkon práva poľovníctva. Borili sme sa prostredníctvom svojich splnomocnencov s nepredstaviteľnou mašinériou hlúposti, neodbornosti, neprofesionality, ako aj zavádzaním zo strany úradníkov na úrovni Obvodného lesného úradu, Krajského úradu a nakoniec Ministerstva. Až po množstve sťažnosti a podnetov sa nám podarilo ku konci roku 2008 zmeniť hranice poľ. revíru Novoť a prelomiť stav úzkych väzieb medzi úradníkmi a vplyvnými ľuďmi, ktorí nie sú vlastníci poľ. pozemkov v k. ú. Novoť. Miestami nám to pripadalo tak, že žijeme v banánovej republike a nie v právnom štáte. O priebehu zmene hraníc a klientelizme počas 4 rokov pri vybavovaní, Vás budeme informovať priebežne.

Chceme Vám na týchto stránkach priblížiť prácu poľovníkov, náučnými článkami a dokumentáciou Vás oboznámiť o činnosti poľ. združenia počas celého roka a pritiahnuť mladých priateľov poľovníctva k ochrane prírody a fauny, či flóry, oboznámiť Vás s históriou poľovníctva na Slovensku ako aj o kultúrnom dedičstve, o zvykoch a obyčajoch v poľovníctve, o chorobách zveri a o rôznych činnostiach poľovníctva. Cieľom a zmyslom poľovníctva je zachovať a chrániť všetky druhy zvierat a udržiavať rovnováhu v prírode.

Samozrejme uvítame aj Vaše reakcie a nápady.

Vyberáme pre vás

Starostlivosť o zver

Starostlivosť o zver

publikované 2008-05-10 13:11:24

Členovia Poľovníckeho združenia Novoť, úsek Kurcinka dňa 10.5.2008 v rámci starostlivosti o zver pripravovali políčka pre zver. Na políčkach boli zasiate miešanky, jatelina, ovos a zemiaky pre diviaču zver.  

celý článok