Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača.

Poľovnícke združenie Novoť

Oficiálna stránka združenia

Poľovnícky ples 2011

Poľovnícky ples 2011

publikované 2011-02-05 13:32:03

Poľovnícke združenie Novoť usporiadalo dňa 5. februára tradičný poľovnícky ples.  

Na plese vystúpil p. Svoboda Václav z Plesnej u Chebu, kde predviedol názorné ukážky vábenia zveri od kukučky až po žabu. Mal k dispozícii viac ako 100 ks vábničiek. Spomínal, že najstaršia vábička pochádza z amerického kontinentu a je stará 6 500 rokov. Bola to vábnička na krocany. Boli to dve prekrížené stehenné kosti, kde pri vykovávkach nevedeli posúdiť z čoho to je a načo to bolo. Na dedukciu im pomohli nástenné maľby, ktoré objavili. Ďalej ukázal vábničku, ktorá pochádza z Indonézie a bola to vábnička na žaby. Obyvatelia Indonézie používajú v svojom jedálničku aj žaby.

Vábenie jeleňov predstavili viacnásobní majstri Európy vo vábení jeleňov a to pp. Vladimír Kaderka a Róbert Štancel z Hornej Štubne. Róbert Štancel okrem iného informoval, že vedie prvú školu vábenie jeleňov na Slovensku, kde učí adeptov vábiť jelene nielen z radov poľovníkov ale aj filmárov, fotografov. Vábenie si mala možnosť vyskúšať aj mladá pani z manželom. Na ples nás prišli pozdraviť aj "gorali " z poza hraníc z Poľska. Ich názov je „zdrové kořeně“ a pochádzajú zo Zwardoňa, Milovky a Rajcze. Ich nádhernú muziku návštevníci ohodnotili búrlivým potleskom.

Vyberáme pre vás

Poľovník vo februári

Poľovník vo februári

publikované 2008-02-01 16:31:42

 Aj v mesiaci február pokračujeme s prikrmovaním zveri. Platí zásada, podľa ktorej je vhodnejšie podávať zveri krmivo častejšie a v menších dávkach. Vo februári býva často nevľúdne počasie a preto zver veľmi potrebuje našu všestrannú pozornosť. mali by sme sa postarať o to, aby zver mala v ...

celý článok