Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača.

Poľovnícke združenie Novoť

Oficiálna stránka združenia

Poľovník v apríli

Poľovník v apríli

publikované 2009-04-01 16:39:29

Konečne nastala dlho očakávaná jar a v prírode sa naplno rozvíja nový život. Jelene nasadzujú nové parožie a srnce koncom mesiaca začínajú s vytĺkaním. Takmer všetky druhy pernatej zveri začínajú hniezdiť. 

Do revíru dávame ešte krmivo. Tam, kde nie je sneh, čistíme a dezinfikujeme kŕmne zariadenia a dopĺňame soľníky. Nastal čas na opravu posedov, krmeľcov, čistenie poľovníckych studničiek a chodníkov. Musíme dbať na to, aby v revíri bol kľud a pokoj. V mesiaci apríl začína tok hlucháňa a holniaka. Mnohí poľovníci si radi vypočujú tok hlucháňa a holniaka, ktorý je nezabudnuteľným zážitkom.

Z pernatej zveri je dovolené loviť sľuku lesnú a morka divá-kohút.
Celoročne je dovolené loviť líšku, psíka medvedíkovitého, medvedíka čistotného, tchora tmavého, vranu a straku.

Výnimka, ktorú schválilo Ministerstvo pôdohospodárstva SR z času lovu diviačej zveri je, že sa povoľuje lov diviačej zveri pre všetkých užívateľov poľ. revírov aj v čase:sviňa divá-diviak, diviačica, okrem vodiacej diviačice, lanštiak a diviača-od 4.2.2009 do 15.7.2009.

 

Vyberáme pre vás

Výročná členská schodza dňa 14.2.2014

Výročná členská schodza dňa 14.2.2014

publikované 2022-12-27 19:01:00

Na tejto VČS boli prijatý za riadnych členov PZ Novoť pp. Ing.Martin BOBOŇ, Peter DURČAK. Pasovanie vykonal predseda PZ a zároveň im odovzdal pasovacie listy, ktoré im budú túto prekrásnu chvíľu pripomínať. Ďalej ich vyzval, aby boli vždy statočnými a čestnými poľovníkmi, ktorí budú ...

celý článok
STAROSTLIVOSŤ O ZVER - poľovník v januári

STAROSTLIVOSŤ O ZVER - poľovník v januári

publikované 2008-01-01 16:31:02

Vo väčšine revírov nastal pokoj. V januári hlavnou povinnosťou poľovníkov je všestranná starostlivosť o zver, aby netrpela nepriaznivými vplyvmi počasia. Schopnosť raticovej zveri čeliť nástrahám zimy klesá tak, ako sa zvyšuje snehová prikrývka a klesá teplota.    STAROSTLIVOSŤ O ZVER Vo ...

celý článok