Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača.

Poľovnícke združenie Novoť

Oficiálna stránka združenia

Svätohubertovské slávnosti 2008 Námestovo

Svätohubertovské slávnosti 2008 Námestovo

publikované 2008-08-10 16:35:31

Dňa 10. 8. 2008 sa tradične ako každý rok uskutočnili svätohubertovské slávnosti v Námestove na brehu Oravskéj priehrady.

Ako tradične bola svätohubertovská sv. omša, ktorú celebroval náš rodák vdp. dekan Blažej Dibdiak. Tieto slávnosti boli pod zaštitou Okresnej organizácie SPZ Námestovo s bohatým programom, ako je vábenie jeleňov, hádzanie flinty do žita, ukážka starých palných zbraní, Aj pre mladých priateľov poľovníctva boli rôzne súťaže.

V streľbe zo vzduchovky bol na prvom mieste mladý Dušan Prokop z Novoti. Na slávnostiach boli odmeňovaní zaslúžili poľovníci z okresu Námestovo, a vyhodnotenie súťaže medzi poľovníckymi združeniami a spoločnostiami za rok 2007.

PZ Novoť skončilo z pomedzi 23 poľ. spoločností za rok 2007 na 4. mieste. Bronzovú medailu za rozvoj poľovníctva dostal aj náš rodák Bohuslav Bolek z Novoti. Poľovníci z PZ Novoť ponúkali kvalitný srnčí guláš. Počasie prialo a chceme veriť že priaznivci a milovníci prírody našu priazeň nesklamú a rok sa stretneme na brehu Oravskej priehrady znova.

Vyberáme pre vás

cestou na Krawcow wierch (PL)

cestou na Krawcow wierch (PL)

publikované 2022-12-27 18:49:12

Cestou na Krawcow wierch (1064 m.n.m.) sme neboli sami, kto tadiaľ pred nami šiel... Na lesnej ceste, ktorou lesní robotníci stahujú drevo, boli v blate jasne viditeľné stopy medveďa hnedého,  najväčšej šelmy, ktorá žije na našom území. Medveď hnedý (Ursus arctos) Zväčšiť mapu

celý článok