Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s ich využitím. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením vášho prehliadača.

Poľovnícke združenie Novoť

Oficiálna stránka združenia

Svetová výstava myslivosti a lovectví Brno 2010

Svetová výstava myslivosti a lovectví Brno 2010

publikované 2022-12-27 16:41:52

Brno - Svetovú výstavu myslivosti a lovectví Brno 2010 si boli pozrieť aj členovia Poľovníckeho združenia Novoť. V dňoch 21-28.marca 2010 sa uskutočnila v Brne Svetová výstava vývoja myslivosti a lovectví Brno 2010.

Podľa usporiadateľov výstava pripomenula storočné jubileum výstavy,ktorá sa konala v spoločnom štáte za monarchie v metropoli Viedeň.Poľovníci, lovci a chovatelia z bezmála 25 krajín sveta predstavovali vývoj poľovníctva od roku 1910 až po súčasnosť.

Okrem poľovníckych disciplín ako napr.súťaž vo vábení jeleňov, ukážky práce sokoliarov,kynológov,alebo suťaž trubačov ,bola aj Svätohubertská sv. omša v Brnenskom kláštore Panny Márie.Ta tejto akcii sa zúčastnil aj výbor nášho poľovníckeho združenia.Výstava bola doslovne sviatkov všetkých poľovníkov a priateľov poľovníctva.Na škodu veci bolo to,že Slovensko prezentovalo málo poľ. trofejí.

Vyberáme pre vás